streda 30. júla 2014

Mesto padlých anjelov (4) - Cassandra Clare

Slnko opäť a zase nesvieti, ja sedím doma čítam, kreslím a momentálne aj píšem príbeh. Čítam už toľko , že sa mi minulo to všetko čo som nemala prečítané a teraz len čakám kým mi prídu objednané knihy. S blogom možno trochu zaostávam ale mám napísaných vopred pár článkov tak sa to možno aj rozbehne. Teraz tu mám recenziu na štvrtú knihu zo série Nástrojom smrteľníkov : Mesto padlých anjelov. Recenzia je kratšia než zvyčajne, ale viac ani povedať netreba


Autor: Cassandra Clare
Originálny názov: City of Fallen Angels
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 384
Rok vydania: 2014
Séria: Nástroje smrteľníkov
Anotácia : Valentine je mŕtvy a životy pre nás už známych hrdinov sa vracajú do normálu. Clary Frayová sa rozhodla stať plnohodnotnou Tieňolovkyňou. Joselyn a Luke sa berú. Jace zase raz chytá divné nálady. Alec s Magnusom cestujú. Simon si zvyká na svoju "upírinu". Všetko je v takom tom šialenom poriadku. No keď v New Yorku začína vraždiť Tieňolovcov, Sesia aj mladí Tieňolovci chcú zistiť a kto a prečo to robí. Niektorý z Valentinových prívržencov musel prežiť a chce vytvoriť druhého Jonathana. Do pohybu sa dáva sled udalostí a na svete je ďalšia hrozba!

Môj názor : Tohto dielu som sa najprv bála, rovnako ako viacerým mi pripadal zbytočný voči dokonalému zakončeniu trojky a myslela som si , že nič nové už Cassandra nevymyslí . Teraz ako veľa ďalších blogerov môžem povedať ako sme sa mýlili. Štvrtá kniha je plná prekvapení ! A už to ma prekvapilo . Môžno nie je tak akčná ako ostatné ale viac vás vezme do Simonovho sveta, ktorý bol po ostatné knihy tak trochu v úzadí . Myslím , že v predošlých knihách som ho aj brala ako vedľajšiu postavu, nemala som ho ani veľmi rada . V tejto knihe sa ale dostáva rázne do popredia a môžem kľudne povedať , že sa stal aj čímsi ako hlavnou postavou .Kniha Mesto padlých anjelov je dokonalým pokračovaním. Clary sa chce stať tieňolovkyňou na čom som bola veľmi zvedavá. Celkovo sa jej tiež aj prehĺbil vzťah s Jacom, ktorého správania vás prekvapí na každej jednej stránke ale aj tak bol dokonalý . Myslím , že samotné postavy boli dospelejšie a Clary to príjemne pomohlo . Knihe naozaj nemám čo vytknúť. Cassandra dokázala že vie urobiť aj nemožné a napísať ďalšiu knihu aj potom čo vytvorila bombastický koniec tretej !


Celkové hodnotenie : Skvelá kniha ,ktorá ma skutočne prekvapila a nemohla som ju pustiť z ruky
 a Keď sa stane niečo také tak kniha musí byť fakt úžasná ) .. plus obálka.. nádherná 
.... čiže jej dávam 4,5/ 5


2 komentáre:

  1. Podľa mňa štvrtý a piaty diel je sú až také dobré ako pôvodná trilógia, ale stále to píše CC a ona je úžasná, čiže všetko, čo napíše je tiež úžasné a už sa veľmi teším na záverečný diel. (aj keď trochu sa obávam, čo spravila s postavami po zakončení Pekelných strojov).

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mne sa štvrtý diel až tak nepáčil a ľutujem, že som neskončila po treťom :) Ale v poslednej dobe ma prestáva baviť celé YA fantasy, takže to bude najskôr tým :D

    OdpovedaťOdstrániť