streda 18. februára 2015

10 Najhorších vecí pre každého knihomoľa

Včera večer som čítala knihu, tak zahĺbene, ako už dávno nie ... a tu z ničoho nič sa mi pri dvíhaní hrnčeka z nočného stolíka podarilo ho prevrátiť. Niežeby som sa zdvihla a šla zachraňovať svoj poklad pred potopou, ja som ešte hodnú chvíľu zmätená sedela rozmýšľajúc akodokeluahlavneprečo sa ten blbý čaj rozlial ? O pár sekúnd neskôr ma už pochytila panika a šla som knihu sušiť fénom. Napodiv, nič zlé sa jej nestalo, ona dokonca vyzerá dosť dobre ! A tak som pri sušení knihy dospela k ďalším príšerným veciam, ktoré by nechcel zažiť ani jeden knihomoľ!

1. ( i keď už spomenuté) Keď sa vám na knihu niečo rozleje !
- nedajbože ešte káva !

 

2. Keď knihu požičiate a vráti sa vám zničená, ba čo horšie- nedostanete ju už vôbec ! 3. Keď niekto začne kritizovať knihu , ktorá pre vás veľa znamená.


4. Keď čítate úžasnú knihu, ale nemôžete ju dočítať.. lebo škola.
5. Keď vám niekto povie, že neznáša čítanie.
- a keď k tomu dodá, že ešte nikdy nič neprečítal ..... 6. Keď séria , ktorú milujete skončí príšerne.

7. Keď váš učiteľ začne hovoriť, aká ste príšerná generácia, lebo už nikto nečíta.

8. Keď hovoríte o knihe s nadšením , ale v skutočnosti to nikoho nezaujíma.


9. Keď kamarátovi odporučíte knihu, a jemu sa nepáči. 


10. Keď vaša posledná obľúbená postava zomrie.+1 . Koniec knihy.
My knihomoli sme náladoví ľudia, a naše knihy sú tie najväčšie poklady, nenecháme si ich vziať. Nikdy ! ...7 komentárov:

 1. S niektorými bodmi súhlasím .Hlavne 6 a 7 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Súhlasím! :)) :D Hlavne najviac s tým, že učiteľka na každej hodine(čo mám každý deň) sa sťažuje, že nikto nečíta a že všetci sú negramotní :DDD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Adrián, my to poznáme až moc moc dobre! :D

   Odstrániť
 3. Skvelé body! Všetko sa mi stalo až na ten prvý bod, ešte som si žiadnu knihu neobliala (chvalabohu, niekto mi praje aby som si ďalej čítala bez nervov a smútku). Pekný článok :)
  www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si knihu bohužiaľ neobliala len raz :D ...ale zakaždým to dobre dopadlo, ani nevyzerajú ako obliate :D Každopádne, také nervy sú raz za čas dobré .

   Odstrániť
 4. Tak toto bolo zlaté! :D Presne nejak takto sa cítim. Veľmi pekný článok. Oddýchla som si pri ňom. Ak by si náhodou mala záujem, rada by som ťa pozvala na knižnú-foto súťaž u seba na blogu. Môžeš sa skúsiť zabaviť a vytvoriť niečo kreatívne, vyhrať nejakú tú knižnú cenu a možno aj trochu viac zviditeľniť blog. :) Ak by ťa to zaujímalo, nechávam ti tu odkaz. Budem rada, ak sa zapojíš- http://all-dreams-are-real.blogspot.sk/2015/02/blogova-oslava-knizna-fotosutaz-o-knihy.html

  OdpovedaťOdstrániť