streda 18. februára 2015

10 Najhorších vecí pre každého knihomoľa

Včera večer som čítala knihu, tak zahĺbene, ako už dávno nie ... a tu z ničoho nič sa mi pri dvíhaní hrnčeka z nočného stolíka podarilo ho prevrátiť. Niežeby som sa zdvihla a šla zachraňovať svoj poklad pred potopou, ja som ešte hodnú chvíľu zmätená sedela rozmýšľajúc akodokeluahlavneprečo sa ten blbý čaj rozlial ? O pár sekúnd neskôr ma už pochytila panika a šla som knihu sušiť fénom. Napodiv, nič zlé sa jej nestalo, ona dokonca vyzerá dosť dobre ! A tak som pri sušení knihy dospela k ďalším príšerným veciam, ktoré by nechcel zažiť ani jeden knihomoľ!

1. ( i keď už spomenuté) Keď sa vám na knihu niečo rozleje !
- nedajbože ešte káva !

 

2. Keď knihu požičiate a vráti sa vám zničená, ba čo horšie- nedostanete ju už vôbec ! 3. Keď niekto začne kritizovať knihu , ktorá pre vás veľa znamená.


4. Keď čítate úžasnú knihu, ale nemôžete ju dočítať.. lebo škola.
5. Keď vám niekto povie, že neznáša čítanie.
- a keď k tomu dodá, že ešte nikdy nič neprečítal ..... 6. Keď séria , ktorú milujete skončí príšerne.

7. Keď váš učiteľ začne hovoriť, aká ste príšerná generácia, lebo už nikto nečíta.

8. Keď hovoríte o knihe s nadšením , ale v skutočnosti to nikoho nezaujíma.


9. Keď kamarátovi odporučíte knihu, a jemu sa nepáči. 


10. Keď vaša posledná obľúbená postava zomrie.+1 . Koniec knihy.
My knihomoli sme náladoví ľudia, a naše knihy sú tie najväčšie poklady, nenecháme si ich vziať. Nikdy ! ...7 komentárov:

 1. S niektorými bodmi súhlasím .Hlavne 6 a 7 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Súhlasím! :)) :D Hlavne najviac s tým, že učiteľka na každej hodine(čo mám každý deň) sa sťažuje, že nikto nečíta a že všetci sú negramotní :DDD

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelé body! Všetko sa mi stalo až na ten prvý bod, ešte som si žiadnu knihu neobliala (chvalabohu, niekto mi praje aby som si ďalej čítala bez nervov a smútku). Pekný článok :)
  www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si knihu bohužiaľ neobliala len raz :D ...ale zakaždým to dobre dopadlo, ani nevyzerajú ako obliate :D Každopádne, také nervy sú raz za čas dobré .

   Odstrániť
 4. Tak toto bolo zlaté! :D Presne nejak takto sa cítim. Veľmi pekný článok. Oddýchla som si pri ňom. Ak by si náhodou mala záujem, rada by som ťa pozvala na knižnú-foto súťaž u seba na blogu. Môžeš sa skúsiť zabaviť a vytvoriť niečo kreatívne, vyhrať nejakú tú knižnú cenu a možno aj trochu viac zviditeľniť blog. :) Ak by ťa to zaujímalo, nechávam ti tu odkaz. Budem rada, ak sa zapojíš- http://all-dreams-are-real.blogspot.sk/2015/02/blogova-oslava-knizna-fotosutaz-o-knihy.html

  OdpovedaťOdstrániť